A TOR a névtelen böngészésen kívül lehetővé teszi, hogy weboldalakat, egyéb internetes szolgáltatásokat üzemeltethessünk anélkül, hogy a kilétünket felfednénk. Természetesen itt jön az összes biztonsági rendszernél fontos megjegyzés, hogy a biztonság soha nem 100%-os.
Rejtett szolgáltatásként
A rejtett szolgáltatások az üzemeltető igényei szerint csak a TOR rendszeren belül, vagy tor2web proxyn keresztül a teljes internet felől elérhetővé tehetik, amit arra méltónak gondolnak.
Ha a megosztás a TOR hálózaton belül történik, mind a szerver, mint a látogatók azonosítása lehetetlen (bizonyos peremfeltételekkel), az információ áramlása azonban biztosított.
A szerverek a szolgáltatásaikat egy TOR rendszeren belüli adatbázisban teszik közzé, ezek után közvetítőkön (belépési pontokon) keresztül a szolgáltatás elérhető. Mivel a belépési pontokkal mind a szerver, mind a kliens TOR hálózatokon keresztül kommunikál, a kommunikáció résztvevőinek kiléte a hálózaton belül is titokban marad.
Természetesen a szolgáltatások üzemeltetése közben is figyelni kell, hiszen egy nyelv, egy időzóna beállítás is lehet árulkodó, ha beazonosítható, hogy a nyilvánosságra került adatok kinek az érdekeit szolgálják, így ismét közelebb kerülhetnek az üzemeltetőhöz.
Ismételten felhívjuk minden kedves olvasónk figyelmét, hogy a megfelelő hatóságok műszaki, jogi és egyéb intézkedésekkel a TOR rendszeren belül is képesek a bűnözők azonosítására.
Kapcsolódó cikkek: